Třída U Sluníček - mladší oddělení

Třídu navštěvují naše nejmenší děti od 2 do 4 let. Pracují zde paní učitelky Ivana Vašíčková, Klára Lupačová a chůva Lucie Fišerová podle třídního vzdělávacího programu „Poznáváme svět s krtkem“, který vychází ze světa krtečka a jeho kamarádů. Ten provází děti od první chvíle jejich života, ať už formou plyšových postaviček, večerníčkových pohádek, leporel, knížek apod. Vzbuzuje v dětech pocit bezpečí, dobré nálady. Jeho příběhy se prolínají celým školním rokem a již při vstupu do třídy je patrné, že krteček je tu pořád s námi. Zdobí naši třídu malbou na zdích i dveřích. Pohádková postava krtečka pomáhá těm nejmenším s adaptací v MŠ. Děti si zde vytváří první dětské kamarádské vztahy, zvykají si na odloučení rodičů. Těžištěm práce v tomto věkovém období je rozvoj řeči a koordinace pohybu, které rozvíjíme říkankami, písničkami, tanečky. Klademe důraz na rozvoj citového prožívání, na individuální přístup a vzájemnou důvěru.