Třída U Kytiček - starší oddělení

Ve starším oddělení jsou umístěny děti od 4 do7 let. Pracují zde paní učitelky Klára Zamazalová a Eva Bennett. Pracujeme podle třídního vzdělávacího plánu s názvem „ROK SE SOVOU ROZÁRKOU”, který je rozdělen Podzim, Zima, Jaro a Léto. Pokračujeme zde v získávání dovedností, vědomostí a návyků, které děti získaly v mladším oddělení. Výchovně vzdělávací péče je zde postavena tak, aby děti byly připraveny na přechod do ZŠ a bezproblémově zahájily povinnou školní docházku. Při hrách a činnostech je důležitá důslednost, vytrvalost a soustředěnost, aby děti dokázaly dokončit zadaný úkol. Zaměřujeme se na rozvoj slovní zásoby a správnou výslovnost. Snažíme se rozvíjet kladné vztahy mezi dětmi. Důraz klademe na grafomotorická cvičení a procvičování jemné motoriky, jejichž zvládnutí je velmi důležité před vstupem do ZŠ. Děti mají možnost si své znalosti prověřit či doplnit v projektu „Škola nanečisto”, blíže se seznámit s prostředím naší ZŠ a vyzkoušet si, jaké to je být opravdovým školákem. Díky úzké spolupráci se základní školou děti snadněji přecházejí z naší mateřské školy do první třídy. Ve třídě U Kytiček se děti také seznamují s angličtinou. Vše probíhá nenásilnou formou hry a přirozeným odposlechem jazyka. Paní učitelka na děti mluví anglicky během běžných denních činností a děti tak přirozeně jazyk naposlouchávají. Stejně tak ve třídě probíhají anglické chvilky, při kterých si děti záměrně angličtinu osvojují. Anglické chvilky jsou plné hry a pohybu. Odpočinek dětí v této třídě vychází z individuálních potřeb dítěte. Děti, které neusnou, mohou vstát dříve a věnovat se nabízeným činnostem ve třídě tak, aby nerušily ostatní děti s potřebou spánku nebo odpočinku. Každoročně mají předškoláci možnost zúčastnit se plaveckého výcviku v Jihlavě, společně se žáky naší ZŠ.