Zpěváček 2014

18.05.2014 11:07

V sobotu 5. 4. se v Telči konalo krajské kolo pěvecké soutěže Zpěváček 2014. Naše škola měla zastoupení ve dvou soutěžních kategoriích. V hlavní kategorii od 10-15 let nás reprezentovala žákyně 4. ročníku Terezka Černá a v kategorii do 26 let Jana Brtníková.

Terezka si v konkurenci 54 zpěváčků vyzpívala dvěma lidovými písněmi čestný diplom, stejně jako Jana Brtníková. Velký dík patří Emě Misařové, která se postarala o houslový doprovod. Zazpívat si v areálu státního zámku v Telči byl krásný zážitek a především velká zkušenost. Soutěž nám umožnila poslechnout si velké množství zpěváčků z našeho okolí, porovnat různé úpravy provedení horáckých písní a vidět významné osobnosti z oblasti folklorního zpívání. Gratulujeme všem vítězům a již teď se těšíme na další ročník pěvecké soutěže, který již ponese název Zpěváček 2015.

Jana Brtníková

foto: skolakrahulci.rajce.idnes.cz/Zpevacek_2014