Tvořivé odpoledne pro paní učitelky

05.01.2014 09:48

Práce s hlínou – jak na to?

Hlína je velmi atraktivním materiálem pro všechny děti již od nejútlejšího věku. Atraktivitu tohoto materiálu si přišly do prostor školní družiny vyzkoušet i naše učitelky. Průvodcem nám byl pan Jiří Plachý, dlouholetý ředitel Domu dětí a mládeže v Telči. Seznámil nás se základními technikami práce s hlínou, s jejím zpracováním, uchováváním, glazurováním a dekorováním.

Práce s hlínou je velmi uklidňující. Jde o nádherný materiál, který bohatě odmění každého, kdo překoná strach a případné první neúspěchy při objevování tajů prastarého umění. A tak vznikly i naše první výrobky, které nám budou připomínat toto netradiční setkání.

Mgr. Naďa Vokřínková

foto: skolakrahulci.rajce.idnes.cz/Tvorive_odpoledne_pro_pani_ucitelky