Tuláček podruhé - Pohádková říše Fábula

28.04.2014 19:49

Tuláček 12. 4. 2014

Cílem našeho druhého společného toulání byla pohádková říše skřítka Fábuly v Kamenici nad Lipou. Čekala nás nelehká, strašidelná cesta Ztraceným světem. Zlé bytosti totiž roztrhaly kouzelnou knihu pohádek a našim úkolem bylo pohádkovou říši zachránit. Mladší děti hádaly názvy pohádek. Starší děti hledaly písmena, z kterých následně sestavily zaklínadlo proti všem zlým silám. Za odvahu a dobré srdce byly všechny děti pasovány na rytíře pohádkové říše.

Po vyčerpávající cestě jsme se mohli posilnit v místní restauraci U loupežníka Bambitky. Kdo chtěl, namaloval si v tvořivé dílně tričko, skleničku nebo hrneček.

Setkání s mnoha pohádkovými bytostmi v jejich přirozeném prostředí bylo pro většinu dětí nevšedním zážitkem.

Mgr. Naďa Vokřínková

foto: skolakrahulci.rajce.idnes.cz/Tulacek_podruhe_-_Pohadkova_rise_Fabula