Podzimníčkův deštníkový týden

01.12.2017 21:03

Podzim a déšť k sobě neodmyslitelně patří. Proto jsme se s dětmi a našim podzimním skřítkem celý týden dešti věnovali. Povídali jsme si o tom, co to déšť je, kde vzniká a jaké druhy srážek existují. Prohlédli jsme si knížku o počasí, kde jsme si ukázali, jak vypadají krystaly ledu a vloček. Největší zážitek a zábava pro děti byla výroba jednoduchého srážkoměru z PET lahve. Výrobě předcházela ukázka meteorologické budky a jejího vybavení. Srážkoměry si děti vyrobily hned tři a také si ho samy umístily na libovolná stanoviště na zahradě. Bohužel, počasí nám příliš nepřálo. Nemohli jsme zaznamenávat množství naměřených srážek a sestavit si graf. Nicméně i tak tento úkol děti velmi bavil. A už jsme si slíbili, že na jaře vyzkoušíme srážkoměry znovu.