Informace k individuálnímu vzdělávání

13.04.2016 20:35

Informace k individuálnímu vzdělávání

Domácí vzdělávání (přesněji individuální vzdělávání) je rovnocenná forma plnění povinné školní docházky. O povolení individuálního vzdělávání rozhoduje ředitel školy, kam byl žák přijat k plnění povinné školní docházky. Další zásadní podmínkou je, aby osoba, která žáka bude vzdělávat (nemusí to být rodči), získala alespoň střední vzdělání s maturitní zkouškou. Žák do školy dochází jen dvakrát do roka (v pololetí a na konci školního roku) na přezkoušení z příslušného učiva. Bude hodnocen a bude mu vydáno vysvědčení. Zákonný zástupce žáka bude mít právo požádat o přezkoušení žáka, pokud bude mít pochybnosti o hodnocení. Při individuálním vzdělávání poskytuje škola, kam byl žák přijat k plnění povinné školní docházky, zákonnému zástupci učebnice a základní školní potřeby v rozsahu stanoveném vyhláškou.

Kdy volit individuální vzdělávání?

Možnými důvody mohou být např.: větší efektivita vzdělávání díky individuálnímu přístupu, možnost propojení výuky s reálným praktickým životem, nutnost speciálního přístupu vzhledem k osobnostnímu nastavení, zohlednění vzdělávání vzhledem k oblastem nadání, touha předávat dceři/synovi rodinné hodnoty, pobyt v zahraničí, nebo velká vzdálenost školy od místa bydliště, apod.

Závažnost důvodů pro individuální vzdělávání posuzuje výhradně ředitel školy.

K přijetí dítěte do této formy vzdělávání je potřeba dodat:

Žádost o povolení individuálního vzdělávání

Vyjádření školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny)

Úředně ověřený doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání zákonného zástupce / vzdělavatele

Pokud se rozhodnete pro tuto formu vzdělávání, obraťte se s důvěrou

na naši školu a my vám rádi poradíme.