Hravě, jíme zdravě

28.04.2016 21:10

To, že je zelenina zdravá, víme všichni. Ne každý ji ale pravidelně a s oblibou konzumuje. Projekt Ovoce do škol se snaží přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Žákům naší školy je pravidelně a zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina. Od tohoto školního roku je projekt rozšířen o doprovodná opatření. Mezi ně patří i koš plný tradiční, ale také té netradiční zeleniny jako je např. řapíkatý celer, fenykl nebo ředkev. Žáci se nejprve s jednotlivými druhy zeleniny seznámili a posléze se zeleninu snažili upravit na talíři do netradiční podoby. Vznikly nejrůznější obrázky, na kterých si pak všichni pochutnali. Přes počáteční nedůvěru k novým druhům zeleniny většina žáků ochutnala. Podařilo se jim objevit nové chutě, které je mile překvapily.

Naďa Vokřínková