Dopravní výchova

18.06.2017 15:22

V úterý 6. června se žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku zúčastnili praktické části Dopravní výchovy. Čekalo je dopravní hřiště plné křižovatek, přechodů, dopravních značek a také kruhový objezd. Měli zde připravená kola a jednu koloběžku. Žáci si vezli s sebou svojí helmu, aby si mohli všechny situace vyzkoušet. Ještě si prošli hřiště pěšky a připomněli si, co která značka znamená. Vždy dva žáci dělali chodce, aby ostatní mohli občas před přechodem zastavit. Každý z nich dostal 5 bodů jako opravdový řidič. Museli si dávat pozor, aby o ně nepřišli a mohli tak na konci získat řidičský průkaz na kolo. No a pak už sedli na kola a procvičovali a procvičovali…. Ještě že neměli někteří opravdová auta… No a po skončení si vyhodnotili, kolik kdo ztratil bodů a všechny čekala sladká odměna, už na náměstí.