Divadlo Liška Bystrouška

27.01.2015 14:02

Představení pro děti z naší ZŠ a MŠ

LIŠKA BYSTROUŠKA

Motivem celého představení byla záchrana zničeného lesa. Liška Bystrouška – dřevěná loutka, kterou vodila pí. Lenka Vlachová, přicházela požádat děti o pomoc, protože v lese, který je jejím domovem, se dějí velké nepravosti. Místo hub se tu objevují odpadky, místo stromů tu začaly vyrůstat velké panelové domy, spousta zvířátek, liščiných kamarádů, si jen tak tak zachránilo svůj život.

Projekt Liška Bystrouška je didaktická klaunikyáda, která vychází z modelu enviromentální výchovy.

Pí. Vlachová je absolventkou Janáčkovi akademie Muzických umění. Působila v Divadle Rokoko, na Vinohradech, na Zábradlí či v Národním divadle.

Děti byly během celého představení vtahovány do děje a pomáhaly lišce vyřešit situaci. Představení bylo výchovné, poučné a zábavné. Děti si odnášely mnoho nových informací.

Ivana Vašíčková

foto: skolakrahulci.rajce.idnes.cz/Enviromentalni_vychova_-_Liska_Bystrouska/