Co se učíme - Krtek a bacil

27.04.2014 21:19

Co se učíme „U Sluníček“:

KRTEK A BACIL

Já jsem bacil, to se mám, nemoc v těle udělám.

V měsíci dubnu bylo naším cílem osvojit si poznatky o svém těle a jeho zdraví. Seznámili jsme se s příběhem „O zlém Bacilu a hodném Vitamínu“. Vyprávěli jsme si o vitamínech a bacilech/ špinavé ruce, teplé oblečení, které jídlo je zdravé, abychom nebyli nemocní, co se stane, když do těla pronikne bacil aj./ Bacil Cecil, který s námi trávil po celou dobu ve třídě, chválil ty děti, které mají rádi sladkosti a mračil se na ty, kterým chutná ovoce a zelenina. Vystřihovali jsme z letáků zdravé a nezdravé potraviny, seznamovali se s lidským tělem, obkreslili si kamaráda a popisovali jeho tělo. Hráli si „Na doktora“, naučili se říkadla, cvičili, zpívali. Úkol na doma, který zněl: přinést něco, co je zdravé pro mé tělo, splnili postupně všichni. Náš vitamínový stůl se nám plnil ovocem, zeleninou a jinými zdravými potravinami, které jsme každý den ochutnávali. Na začátku projektu jsme si dali za úkol, že naučíme Bacila Cecila chovat se tak, aby ostatním neškodil a mohli jsme se s ním kamarádit. Nakonec se nám to podařilo. Bacil nám již neškodí a tak jsme ho přejmenovali na Cecila.

Toto téma bylo pro děti zajímavé. Zjistily, že jíst jenom sladkosti není zdravé. Postupnými ochutnávkami jsme došli k tomu, že nejsou dobré jen sladkosti, ale i jiné potraviny, které jsou dobré a hlavně zdravé.

My všichni „U Sluníček“

foto: skolakrahulci.rajce.idnes.cz/MS_-_Co_se_ucime_U_Slunicek