Zájmové kroužky

Naše ZŠ a MŠ nabízí celou řadu kroužků, aby si každé dítě mohlo vybrat to, co ho baví a zajímá:

„FLÉTNIČKA“- zdravé pískání v ZŠ

Děti se zde učí přiměřenou formou správnému dýchání a základům hry na flétnu. Kroužek je určen pro starší děti z ZŠ.

„KRAHULÁČEK“- dětský folklorní kroužek

Je určen všem dětem ze ZŠ a MŠ, které mají zájem. Cílem je probouzet u dětí vztah k lidovým tradicím a zvykům. Děti se zde hravou formou seznamují s lidovými říkadly, písničkami a tanečky. Rozvíjí se u nich hudební cítění, rytmus a intonace.

"KERAMIKA"

Děti se zde seznamují s keramickou hlínou a s materiály na dekorování keramiky. Poznají různé druhy hlín a jejich vlastnosti. Tvořením z hlíny si děti procvičují jemnou motoriku, rozvíjí fantazii a představivost. Mohou jej navštěvovat děti ze ZŠ a MŠ.

"TVOŘIVÉ TLAPKY"

Je určen dětem, co rádi něco vyrábějí a tvoří. Seznamují se zde s různými výtvarnými technikami, vyrábějí drobné dárečky a dekorace, pracují s netradičními materiály, z kterých vznikají malá výtvarná dílka. Děti si zde procvičí jemnou motoriku, šikovnost, pečlivost a trpělivost. Je určen pro žáky ZŠ a starší děti z MŠ.

"SPORTOVNÍ"

Nabízí sportovní aktivity, které utváří pozitivní vztah dětí k pohybu. Děti se naučí základní herní techniky a principu hraní fair play. Činnost zájmového útvaru bude probíhat v prostorách kulturního domu a na spotovním hřišti. Kroužek je určen pro starší děti z MŠ a žáky ZŠ.

"ZVÍDÁLEK"

Děti, které rády objevují přírodu, seznamují se s jejími zákonitostmi a zkoumají věci kolem sebe, mohou navštěvovat kroužek, který je zasvětí do tajů přírody. Budou provádět jednoduché pokusy, pozorovat přírodu v terénu i v provizorní laboratoři.

"DRAMAŤÁČEK"

Tento kroužek bude objevovat v dětech dramatický talent. Děti se budou podílet na scénáři her, vyrábět kulisy a převleky. Výsledky své práce budou moci předvést na veřejných vystoupeních.

"POČÍTAČOVÝ KROUŽEK

Pro všechny děti, které zajímají počítače a které chtějí víc, než jen hrát počítačové hry.